Jeśli chodzi o bankowość elektroniczną to warto sobie uświadomić iż ona może gwarantować rozwiązanie różnego rodzaju spraw finansowych bezpośrednio przez sieć on-line. Do takich udogodnień należy zaliczać przede wszystkim kredyt gotówkowy online - PortalBankowy.

Dobre strony takiego rozwiązania to oczywiście, dostępność, zaoszczędzenie czasu oraz prostota. Dla osób żyjących w nieustannym biegu działanie Internetu nie będzie obce i wykorzystanie kredytu gotówkowego będzie również możliwe. Rzecz o jakiej tutaj należy powiedzieć dotyczy tego, że tak naprawdę niezbędne jest wypełnienie formularza, a następnie oczekiwanie na decyzje. Przy pozytywnej informacji może wystąpić przelew na wskazane konto. Wykonanie tego wystąpi w niemalże każdym momencie, odbędzie się w weekend oraz zwyczajny dzień tygodnia. Jeśli chodzi o zdolność kredytową to jej ocena wydawana jest na podstawienie wysłanych dokumentów. Kolejna korzyść będzie dotyczyć oczywiście dostępności. Podmiot w momencie ubiegania się o kredyt gotówkowy przez Internet nie ma obowiązku podania informacji na co zamierza przeznaczać kwotę. Posiadanie statusu klienta w takiej sytuacji również nie jest potrzebne. Bezpieczeństwo czasu oraz oszczędność to duża korzyść z takiego rozwiązania. Posiada się dodatkowo czas na to, aby wykonać nieskomplikowaną analizę w postaci oferty banku oraz doczytaniu całej umowy przed złożeniem podpisu. Umowa w wielu sytuacjach będzie dostarczana przez kuriera. Aktualnie podpis uda się również wykonać przez Internet.

Istnieją również różnego rodzaju niekorzystne strony z takiego rozwiązania. O tych jakie mogą w tej sytuacji wystąpić to oczywiście ograniczenia, problemy z Internetem, duże oprocentowanie, brak kontaktu z doradcą klienta. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy to największy problem może dotyczyć oczywiście dużego oprocentowania, a także prowizji jaka może zostać pobrana przez bank. Z tego powodu iż to jest kredytu udzielany przez Internet bank może ograniczyć kwoty jakie zamierza pożyczać. W przypadku zainteresowania dużego kredytu np. hipoteczne rozwiązanie będzie bardziej optymalne. Problem z Internetem również może się pojawić. Warto mieć świadomość tego iż działanie Internetu nie za każdym razem idzie płynnie. Wypełniając formularz można się spodziewać tego iż wystąpi komunikat brak połączenia z Internetem lub strona niedostępna tymczasowo. Odbycie rozmowy z doradcą klienta nie jest możliwe. Jeśli chodzi o rozwianie wątpliwości to tak naprawdę nie będzie się w posiadaniu pełnej pomocy z jego strony.