Firmy pożyczkowe to jedna z najważniejszych alternatyw dla banków detalicznych. Jakich klientów jednak obsługuje firma pożyczkowa, która wydaje kredyty gotówkowe na podstawie własnego kapitału? W artykule poznasz specyfikę klientów w firmach pożyczkowych i znacznie lepiej podejdziesz do nawiązywania współpracy z podobnymi pożyczkodawcami.

Wykluczeni finansowo? Nie zawsze

Jeszcze kilkanaście lat temu firmy pożyczkowe specjalizowały się w obsłudze wykluczonych finansowo kredytobiorców. Wykluczony finansowo klient wnosi do umowy najczęściej zabezpieczenie majątkowe, a nawet hipotekę, co jest ogromnym zagrożeniem przy ewentualnych problemach z płynnością. Rynek firm pożyczkowych przechodzi jednak metamorfozę technologiczną, prawną i tak naprawdę społeczną. Wiele raportów wskazuje, że największe zadłużenie notuje się wśród młodych ludzi (20 – 30 lat). To studenci, osoby dopiero wchodzące na rynek zatrudnienia, początkujący przedsiębiorcy. Klasa średnia stopniowo zanika, o czym świadczą statystyki w dostępie do kapitału. Bez kredytu nie można praktycznie rozwijać dodatkowych kwalifikacji, biznesów, spełniać marzeń o własnym mieszkaniu i niezależności. Kredyt dla młodych ludzi, dla pokolenia Y oznacza długoterminowe uzależnienie od banków, firm pożyczkowych, innych pożyczkodawców. To nie do końca dobra sytuacja w perspektywie rozwoju gospodarczego. Najlepsze społeczeństwa tworzą oszczędności, przez które można finansować duże inwestycje bez wielkiego ryzyka. Nowa grupa docelowa firm pożyczkowych rozumie ryzyko ekonomiczne.

Przyszłość firm pożyczkowych zależy do rodzaju klienta

Pożyczka gotówkowa zapewnia zaspokojenie podstawowych oraz nieco bardziej luksusowych potrzeb pod warunkiem taniego dostępu do pieniądza. Firmy pożyczkowe spełniają powyższy warunek bardzo dobrze. Poza tym profil klienta na rynku kredytowym przechodzi ewolucję w stronę młodszego pokolenia wychowanego w mediach społecznościowych i w rzeczywistości nadmiernej konsumpcji, gdzie liczy się przede wszystkim wydawanie, a nie oszczędzanie. Z tego powodu przed firmami pożyczkowymi stoi pozytywna przyszłość. Dochodzi do tego większa presja na zabezpieczenie interesów pożyczkobiorców przez normy prawne. Wystarczy wskazać „ustawę antylichwiarską” dla potwierdzenia, tutaj weźmiesz najlepszą z ofert - EKREDYTOWYmarket.pl - kredyty gotówkowe ranking.