<p>Czy warto zaciągaćkredyt hipotecznyw ING? Opinie o tej ofercie są bardzo pozytywne, jednak powinie...

Czy warto zaciągaćkredyt hipotecznyw ING? Opinie o tej ofercie są bardzo pozytywne, jednak powinieneś pamiętać, że ostatecznie decyzja zależy od Ciebie. Warto więc dokładnie zapoznać się z warunkami oferty oraz wykorzystać kalkulator kredytowy, który pomoże Ci obliczyć koszty przy indywidualnie dobranych przez Ciebie parametrach kredytu. Sprawdź, czy warto brać kredyt hipotecznyING, czy opinie nie oddają jednak ekonomicznych aspektów tego zobowiązania!

ING Kredyt hipoteczny – co to jest?

ING kredyt hipoteczny to oferta, w ramach której możesz pozyskać finansowanie na zakup mieszkania lub postawienie domu.Jest specyficznym typem kredytu z zabezpieczeniem w postaci wpisu hipotecznego w księdze wieczystej nieruchomości. W przypadku nieuregulowania płatności na czas, bank będzie mieć prawo sprzedać nieruchomość, a z uzyskanych w ten sposób środków, zaspokoić swoje roszczenie.

Kredyt hipoteczny kierowany jest do klientów z wystarczająco wysoką zdolnością kredytową oraz pozytywną historią kredytową.Jego pozyskanie wymaga ponadto dysponowania odpowiednio wysokim wkładem własnym. Maksymalna kwota kredytu oraz koszty zobowiązania ustalane są z klientami indywidualnie.

ING Kredyt hipoteczny – jak zaciągnąć?

Żeby zaciągnąć kredyt hipoteczny ING, musisz złożyć odpowiedni wniosek oraz załączyć do niego komplet dokumentów. Zbieranie takiej dokumentacji może zająć Ci dość sporo czasu, dlatego starania o kredyt powinieneś rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Samo złożenie wniosku niestety nie gwarantuje, że zostanie on rozpatrzony pozytywnie.Bank będzie dokładnie badał, czy Twoja sytuacja finansowa pozwala na obciążanie się tak dużym kredytem hipotecznym.Warto więc jeszcze przed złożeniem wniosku zadbać o poprawienie zdolności kredytowej.

Niestety bank ING, podobnie jak inne banki, nie dzieli się dokładnym spisem informacji, które brane są pod uwagę podczas wnioskowania o kredyt, jednak udostępnia artykuły, na bazie których możesz przeanalizować, co jest istotne dla banku, kiedy sprawdza zdolność kredytową.

ING kredyt hipoteczny – na jakich warunkach jest udzielany?

ING kredyt hipoteczny udzielany jest na atrakcyjnych warunkach. Jaką ofertę otrzymasz w tym banku, jeśli będziesz chciał pożyczyć 250 000 zł na 25 lat?

RRSO takiej propozycji wynosi 2,55%.Na koszty kredytowania składa się oprocentowanie w wysokości 2,35% oraz prowizja równa 1,90%. Przy takich parametrach do spłaty będziesz mieć 337 110 zł. Miesięczna rata kredytowa, którą będziesz musiał oddać do banku, równa będzie 1123,70 zł.

Bank ING nie wymaga wykupienia polisy na życie.Co prawda musisz dokupić ubezpieczenie nieruchomości, jak przy każdym kredycie hipotecznym, jednak oferta banku pod tym względem jest bardzo konkurencyjna. W wariancie rozszerzonym do miesięcznej raty kredytu musisz doliczyć 0,0228% pożyczonej kwoty.

Jakie są dodatkowe zalety tej oferty? Ubezpieczenie pomostowe, które obowiązuje od momentu ustanowienia hipoteki na rzecz banku, nie wymaga dodatkowych opłat. Minusem są natomiast dodatkowe opłaty z tytułu wyceny nieruchomości. Koszt takiej wyceny zależy od typu nieruchomości, na którą bierzesz kredyt.

Za wycenę nieruchomości, kiedy starasz się o ING kredyt hipoteczny, zapłacisz:

    t

  • 420 zł za mieszkanie,
  • t

  • 680 zł za dom,
  • t

  • 1200 zł w przypadku nieruchomości niestandardowej.

ING kredyt hipoteczny – opinie

W sieci znajdziesz bardzo różne opinie na temat ING oraz oferty, jaką przedstawia, kiedy kredytobiorcy pytają o kredyt hipoteczny. Nie warto jednak wszystkim opiniom wierzyć bezkrytycznie. Część z nich może być bowiem opłacona przez osoby związane z marketingiem, a część wystawiają klienci, którzy są bardzo krytyczni w stosunku do usług, jakie wybierają.

ING Bank Śląski opinie kredyt hipoteczny – czy warto się nimi kierować?

Najbardziej wiarygodne opinie otrzymasz, jeśli zapytasz osoby, które znasz osobiście.Możesz też posiłkować się grupami w mediach społecznościowych, w których większość osób wypowiada się pod swoim imieniem i nazwiskiem. Nie bój się wchodzić w dyskusje, aby poznać, co ktoś rzeczywiście miał na myśli. W ten sposób wyrobisz sobie zdanie, czy opinia tej osoby rzeczywiście jest zasadna.

ING kredyt hipoteczny – kalkulator

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy opłaca się brać kredyt hipoteczny w ING, jestkalkulator kredytowy.To narzędzie dostępne jest za darmo w internecie, a z jego pomocą oszacujesz realne koszty kredytowania. Możesz dowiedzieć się z niego, jak wysoka będzie Twoja rata kredytowa oraz co się na nią składa. Z łatwością porównasz też oferty kilku konkurencyjnych banków, bez konieczności odwiedzania ich osobiście.

Sprawdź również porównywarkę kredytową,która podpowie Ci, czy inne banki przygotowały lepszą ofertę niż ING Bank Śląski. W ten sposób zwiększysz swoją szansę na skorzystanie z najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na rynku.