<p>W marcu 2020 roku, nastąpił w Polsce wstrząs. Do naszego kraju przedostał się korona-wirus, który ...

W marcu 2020 roku, nastąpił w Polsce wstrząs. Do naszego kraju przedostał się korona-wirus, który skutecznie zdestabilizował cała gospodarkę, powodując wzrost bezrobocia oraz zadłużenia państwa. Wpłynął on również na banki, które obawiając się utraty przez klientów pracy, są mniej chętne do udzielania jakichkolwiek pożyczek. W maju 2020 roku, istniały nawet propozycję, aby kredyty hipoteczne był udzielane po wpłacie 30% depozytu. W artykule postaramy się skupić jednak, na kredytach gotówkowych, ponieważ można je wydać na dowolny cel i z omawianego powodu, tego typu pożyczki są bardzo popularne na całym świecie. Młodzi ludzie zazwyczaj wydają je na markowe ciuchy i kosmetyki, starsi na nowy sprzęt RTV i remont mieszkania, a seniorzy na pomoc swojej rodzinie.

Obecnie kredytów gotówkowych udzielają banki oraz parabanki. Te pierwsze rozkładają czas spłaty do 10 lat, natomiast drugie, zazwyczaj do 2 miesięcy. Obie grupy firm finansowych posiadają swoje wady oraz zalety. Dużą zaletą parabanków jest to, że mogą one udzielić nam darmowej pożyczki (w przypadku jeżeli pierwszy raz korzystamy z usług danej firmy). Natomiast dużą zaletą polskich banków komercyjnych jest to, że pożyczkę możemy spłacić nawet w 120-tu ratach. Warto pamiętać, że tego typu usługi są obecnie dostępne przez internet. Można łatwo sprawdzić szczegóły danego kredytu gotówkowego i poprosić o kontakt ze strony banku. Wszystkie formalności można załatwić poprzez sieć. Jest to bardzo wygodna opcja szczególnie dla ludzi młodych, którzy w internecie lubią załatwiać nie tylko sprawy bankowe, ale również zrobić zakupy lub porozmawiać z przyjaciółmi. Dlatego banki oraz parabanki, które oferują usługi bankowości internetowej, są obecnie najbardziej popularne. Aby szukać informacji na temat konkretnych pożyczek, również można skorzystać z internetu. Są fora internetowe, blogi finansowe oraz portale bankowe, które posiadają zestawienia oraz rankingi kredytów gotówkowych. Dzięki takim stronom często mamy informacje z pierwszej ręki, ponieważ osoby prowadzące takie portale, również korzystają z pożyczek bankowych.

Podsumowując, obecne usługi oraz technologia, zmierzają ku coraz większym uproszczeniom oraz łatwością w korzystaniu z instrumentów finansowych. Jest to bardzo wygodne, ponieważ banki oraz parabanki mogą oferować swoim klientom coraz lepsze warunki finansowania. Dla zwykłych ludzi bardzo korzystne jest również to, że rząd poprzez ustawy oraz rozporządzenia, sprawia że tego typu usługi są bezpieczne i nie wpędzają zwykłych obywateli w spiralę długów. Obecnie RRSO kredytów gotówkowych to od 0%, do nawet 20%, dlatego warto starannie dobierać firmę, która pozwoli nam spełniać nasze marzenia. Nie warto brać zbyt dużych kredytów, które mogą być dla nas dużym obciążeniem. Tak jak w życiu, w przypadku pożyczek gotówkowych, warto kierować się zasadą złotego środka.